Pro Music Prolog Bike na pekle Milovic

Na svátek práce jsme tentokrát měli sakra těžkou, ale příjemnou robotu. Od té doby, co jsme si s Radkem Benešem plácli na spoluorganizaci silničí jednorázovky Pavé Tour v Milovicích, svět se netočil kolem ničeho jiného. Snad ještě kolem Slunce.

Do Milovic jsme vyrazili v početné sestavě, ale závodní čest týmu hájil už po několikáté Martin Ryšavý a jako host týmu závod odjel Petr Pospíšil z Brandýsa nad Orlicí, za což mu velmi děkujeme. My ostatní jsme se věnovali organizační činnosti a podávání bidonů klukům.

Poprvé a natvrdo
Pro Martina šlo o závodní premiéru na silnici. Klobouk dolů, že si k tomu vybral právě tento závod. Martin si rozumně rozložil síly, aby závod dojel a dokonce si nechal pár sil i na koncovku, když odspurtoval svoji skupinku. Na závěr tak náročného závodu to není nic snadného. Martin za to bude vyznamenán před nastoupenou jednotkou, eventuelně před rozvinutou zástavou.

Host na špici
Petr Pospíšil je již zkušený závodník a měl od začátku jasno. „Jedu na pořadí a budu tam až do konce s eliťákama“. Jak řekl, tak se také stalo a nám se to moc líbilo. Díky Petrovi se náš dres pohyboval stále na špici pelotonu mezi elitou závodu a dojel si pro 3. místo v kategorii. Asi takhle si to představujeme.

Jen to nejlepší
Oba kluci sedlali špičkový stroj Specialized ROUBAIX S-Works na sadě Sram RED 2×11s, kolech Roval RAPIDE 40 Carbon a pneumatikách S-Works TURBO 26×622. Kolo, které je určeno přesně pro tento typ trati. Na stejných kolech pokořují dlážděné klasiky takoví borci, jakými jsou Zdeněk Štybar, Tom Boonen nebo letošní vítěz Paris Roubaix Niki Terpstra. Dle slov Martina i Petra jim Roubaix S-Works výraznou měrou pomohl k výkonu a doslova žehlil Milovické kostky ošlehané tanky spojeneckých vojsk. Aby také ne, když kolo stvořili chytré hlavy v Morgan Hill. S trochou nadsázky by se vlastně dalo říci, že na tomto místě Amíci roznesli Sověty na kostkách.

Foto: Jaroslav Němec, Ondřej Hofman

www.pavetour.cz

Komentáře

Kde nás najdete?

Horská 6 – Pasáž Centrum
Trutnov
www.prologbike.cz

Prolog Bike na Google mapě

Kontaktujte nás

tel.: +420 777 034 620
mobil: +420 777 034 600
e-mail: info@prologbike.cz
Prolog Bike na Facebooku